Pomoc

Czy w e-mail będę mógł wysyłać załączniki?

Tak, przesyłanie załączników za pośrednictwem poczty e-mail to jedna z podstawowych funkcjonalności skrzynki pocztowej założonej w domenie „poczta.pl”. Każdy użytkownik, który zarejestruje darmowe konto pocztowe na stronie www.poczta.pl otrzymuje możliwość wysyłania i odbierania wiadomości elektronicznych, zawierających załączniki.

W załączniku do wiadomości elektronicznej wysyłanej za pośrednictwem poczty WWW lub programu pocztowego zainstalowanego na naszym komputerze prywatnym możemy przesyłać pliki tekstowe, obrazki, zdjęcia, dźwięki, filmy, archiwa, aplikacje i wszystkie możliwe pliki o dowolnych rozszerzeniach i zawartości pod warunkiem, że ich łączna objętość nie przekracza 25 megabajtów. Jeśli mamy zamiar przesyłać pliki o większej objętości możemy to jednak zrobić wykorzystując program do archiwizacji danych - WinRar, WinZip, czy 7-zip (i wiele innych). Wystarczy spakować plik lub pliki w archiwum i podzielić je na części o wielkości nieprzekraczającej 25 megabajtów. W ten sposób przesłane części zmieszczą się w dostępnym limicie transferu, a odbiorca rozpakuje je na swoim komputerze scalając na nowo w jedną całość. 25 megabajtów to jednak transfer wystarczający do wysłania większości plików zwykle dostarczanych za pośrednictwem poczty e-mail.

Załączniki możemy wysłać i odbierać (zarówno odczytywać jak i zapisywać na dysku naszego komputera) za pośrednictwem zainstalowanego lokalnie programu pocztowego lub strony internetowej www.poczta.pl. W drugim przypadku odbywa się to przy pomocy niezwykle wygodnego i przejrzystego panelu użytkownika, posiadającego odpowiednią ku temu funkcję.

Dzięki poczcie e-mail w domenie „poczta.pl” możemy więc przesyłać zdjęcia wraz z pozdrowieniami z wakacji, muzykę, którą chcemy pokazać znajomym, pliki z notatkami na zajęcia, dokumenty służbowe i wiele, wiele innych.