Pomoc

Co to jest konto pocztowe?

Konto pocztowe, oznaczające w skrócie konto poczty elektronicznej jest cyfrowym, wirtualnym odpowiednikiem tradycyjnej korespondencji pocztowej. Za jej pośrednictwem możemy przesyłać wiadomości poprzez sieć Internet w każdym miejscu i czasie. Zaletą elektronicznego konta pocztowego jest jego szybkość, łatwy dostęp i wygoda użytkowania - wysyłanie elektronicznych listów e-mail jest możliwe za pośrednictwem każdego komputera stacjonarnego, laptopa, czy urządzenia mobilnego umożliwiającego dostęp do internetu.

W przeciwieństwie do tradycyjnej poczty, konto pocztowe daje nam możliwość przesyłania i odbierania korespondencji bez wychodzenia z domu i, w przypadku oferowanej przez nas skrzynki pocztowej w domenie „poczta.pl”, bez dodatkowych opłat. Limit ilości przesyłanych za jej pośrednictwem danych, wynoszący 25 megabajtów pozwala na przesyłanie nieograniczonej ilości tekstu, wielu zdjęć, filmów, plików muzycznych i innych. Konto pocztowe zarejestrowane w domenie „poczta.pl” może być obsługiwane z poziomu przeglądarki internetowej lub programu pocztowego zainstalowanego na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Do najpopularniejszych programów pocztowych, przeznaczonych na te urządzenia należą Microsoft Outlook preinstalowany z systemem Windows, Mail dostępny dla użytkowników systemu Mac OS X, oraz Mozilla Thunderbird, chwalony przez użytkowników komputerów z systemem Windows. Konfiguracja konta pocztowego, niezbędna do korzystania z naszej elektronicznej poczty za pośrednictwem jednego z nich jest banalnie prosta i szczegółowo opisana w dziale pomocy poczta.pl. Korzystanie z programu pocztowego zainstalowanego na komputerze jest rozwiązaniem znacznie wygodniejszym niż logowanie się na stronie za każdym razem - choć jedno nie wyklucza oczywiście drugiego, a więc do naszego konta pocztowego wciąż możemy zalogować się za każdym razem, kiedy posiadamy tylko dostęp do internetu.

Założenie konta pocztowego w domenie „poczta.pl” i otrzymanie prywatnego, indywidualnego adresu (np. jan_kowalski@poczta.pl) jest całkowicie darmowe i umożliwia nielimitowane korzystanie ze wszystkich funkcjonalności współczesnej skrzynki poczty elektronicznej.